Aktualności

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania "Hormonalna terapia a choroba zakrzepowo-zatorowa" — wykład pod patronatem firmy Alfasigma

więcejZapraszamy do obejrzenia nagrania "Hormonalna terapia a choroba zakrzepowo-zatorowa" 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania Prasteron — nowe możliwości leczenia atrofii pochwy u kobiet po menopauzie z udziałem prof. Violetty Skrzypulec-Plinty.

więcejZapraszamy do obejrzenia nagrania "Prasteron — nowe możliwości leczenia atrofii pochwy u kobiet po menopauzie" 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania "Zapobieganie porodowi przedwczesnemu – The Prevention of Preterm Birth ", który powstał dzięki International and Europen School of Perinatal and Reproductive Medicine, The Preis School .

Obejrzyj nagranie.

więcejZapraszamy do obejrzenia nagrania "Zapobieganie porodowi przedwczesnemu – The Prevention of Preterm Birth" 

COVID 19 w gabinecie

Data: 22 Maj 2020

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania prowadzonego przez Konsultanta Krajowego w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii - prof. Krzysztofa Czajkowskiego oraz eksperta z zakresu prawa medycznego — profesor Justynę Zajdel- Całkowską, którzy udzielą odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania lekarzy ginekologów, dotyczące bezpieczeństwa funkcjonowania gabinetów ginekologicznych – zarówno bezpieczeństwa personelu, jak i bezpieczeństwa pacjentek i prowadzonych terapii.

więcejCOVID 19 w gabinecie  

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania profesor Violetty Skrzypulec-Pinty "ABC postępowania z pacjentką chorującą na endometriozę".

Przejdź do nagrania

więcejABC postępowania z pacjentką chorującą na endometriozę 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania profesora Krzysztofa Simona "COVID — gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Perspektywa lekarza chorób zakaźnych z myślą o kolegach ginekologach i położnikach".

więcej"COVID — gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Perspektywa lekarza chorób zakaźnych z myślą o kolegach ginekologach i położnikach" 

Virtual Meeting : Wybrane problemy ginekologiczne w dobie pandemii COVID-19 dedykowany jest lekarzom zajmującym się na co dzień leczeniem z obszaru ginekologii. To szkolenie online, prowadzone przez prelegentów — ekspertów z zakresu ginekologii — prof. Mariusza Zimmera oraz prof. Piotra Sieroszewskiego , których wiedza i doświadczenie mogą być wsparciem w codziennej praktyce lekarskiej.

Czytaj więcej

więcejZapraszamy na webinar: Wybrane problemy ginekologiczne w dobie pandemii COVID-19 

POI czyli pooperacyjna niedrożność jelit jest częstą dolegliwością występującą po cesarskim cięciu, spowodowaną przez opóźnienie opróżnienia żołądka przed operacją. Istnieje hipoteza, że spożywanie kawy przed zabiegiem wpływa na zmniejszenie ryzyka POI.

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejCzy spożycie kawy może być wykorzystane do przyspieszenia regeneracji funkcji jelit po cesarskim cięciu?  

Od dzisiaj rząd wprowadził obowiązek zakrywania ust i nosa między innymi w przestrzeni publicznej. Większość z nas już wcześniej zaczęło nosić maseczki. Sprawdź, jak należy to robić prawidłowo.

więcejJak prawidłowo nałożyć i zdjąć maseczkę?