Aktualności

Virtual Meeting : Wybrane problemy ginekologiczne w dobie pandemii COVID-19 dedykowany jest lekarzom zajmującym się na co dzień leczeniem z obszaru ginekologii. To szkolenie online, prowadzone przez prelegentów — ekspertów z zakresu ginekologii — prof. Mariusza Zimmera oraz prof. Piotra Sieroszewskiego , których wiedza i doświadczenie mogą być wsparciem w codziennej praktyce lekarskiej.

Czytaj więcej

więcejZapraszamy na webinar: Wybrane problemy ginekologiczne w dobie pandemii COVID-19 

POI czyli pooperacyjna niedrożność jelit jest częstą dolegliwością występującą po cesarskim cięciu, spowodowaną przez opóźnienie opróżnienia żołądka przed operacją. Istnieje hipoteza, że spożywanie kawy przed zabiegiem wpływa na zmniejszenie ryzyka POI.

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejCzy spożycie kawy może być wykorzystane do przyspieszenia regeneracji funkcji jelit po cesarskim cięciu?  

Od dzisiaj rząd wprowadził obowiązek zakrywania ust i nosa między innymi w przestrzeni publicznej. Większość z nas już wcześniej zaczęło nosić maseczki. Sprawdź, jak należy to robić prawidłowo.

więcejJak prawidłowo nałożyć i zdjąć maseczkę? 

Mleko kobiece możemy zamrozić, wstawić do lodówki. Pamiętajmy jednak, że warunki przechowywania (temperatura) istotnie wpływa na okres przydatności do spożycia.

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejW jaki sposób należy przechowywać mleko kobiece? 

W obecnym czasie, gdzie poziom stresu, niepokoju mocno wzrasta ilość produkowanego przez organizm matki może maleć Co należy zrobić aby pobudzić laktację?

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejCzynniki wpływające na zmniejszenie ilości produkowanego mleka 

Ze względu na obecną sytuacją epidemiologiczną związaną ze stanem pandemii w celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COVID-19 Sekcja Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników w zakresie badań ultrasonograficznych wykonywanych w zakresie położnictwa i ginekologii rekomenduje.

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejZalecenie Sekcji Ultrasonografii PTGIP w zakresie badań USG w sytuacji epidemiologicznej - COVID-19  

Wobec postępującej i narastającej w Polsce epidemii koronawirusem COVID19, zgodnie z wydanymi zaleceniami wstrzymania odwiedzin w szpitalach, analogiczne postępowanie powinno dotyczyć odbywania tzw. „porodów rodzinnych”.

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejStanowisko PTGiP i Konsultanta Krajowego w sprawie porodów rodzinnych w obliczu COVID-19  

W dobie pandemii COVID-19 powstaje wiele pytań i wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa dziecka i matki. 13 Marca 2020 WHO (World Health Organization) wydało zalecenia dotyczące m.in. karmienia piersią dla kobiet z podejrzeniem lub infekcją COVID-19.

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejKarmienie piersią w dobie pandemii COVID-19