Aktualności

Mleko kobiece możemy zamrozić, wstawić do lodówki. Pamiętajmy jednak, że warunki przechowywania (temperatura) istotnie wpływa na okres przydatności do spożycia.

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejW jaki sposób należy przechowywać mleko kobiece? 

W obecnym czasie, gdzie poziom stresu, niepokoju mocno wzrasta ilość produkowanego przez organizm matki może maleć Co należy zrobić aby pobudzić laktację?

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejCzynniki wpływające na zmniejszenie ilości produkowanego mleka 

Ze względu na obecną sytuacją epidemiologiczną związaną ze stanem pandemii w celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COVID-19 Sekcja Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników w zakresie badań ultrasonograficznych wykonywanych w zakresie położnictwa i ginekologii rekomenduje.

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejZalecenie Sekcji Ultrasonografii PTGIP w zakresie badań USG w sytuacji epidemiologicznej - COVID-19  

Wobec postępującej i narastającej w Polsce epidemii koronawirusem COVID19, zgodnie z wydanymi zaleceniami wstrzymania odwiedzin w szpitalach, analogiczne postępowanie powinno dotyczyć odbywania tzw. „porodów rodzinnych”.

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejStanowisko PTGiP i Konsultanta Krajowego w sprawie porodów rodzinnych w obliczu COVID-19  

W dobie pandemii COVID-19 powstaje wiele pytań i wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa dziecka i matki. 13 Marca 2020 WHO (World Health Organization) wydało zalecenia dotyczące m.in. karmienia piersią dla kobiet z podejrzeniem lub infekcją COVID-19.

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejKarmienie piersią w dobie pandemii COVID-19 

Dieta wegetariańska jest jedną z najpopularniejszych diet na świecie, której pojęcie nie jest jednoznaczne. Istnieje wiele rodzajów diet wegetariańskich różniących się przede wszystkim wyborem grup produktów. Czy są one odpowiednie dla mam, które karmią piersią?

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejDieta wegetariańska w okresie laktacji 

Od lat krąży wiele mitów odnośnie wpływu żywienia kobiet karmiących na występowanie alergii u dzieci. Stosowane są przeróżne diety eliminacyjne, które powodują więcej szkody niż pożytku. Czy w tym szumie medialnym rzeczywiście dieta w okresie laktacji musi być specjalnie dobierana?

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejJak wygląda dieta matki karmiącej?  

Skład jakościowy i ilościowy mleka matki jest dynamiczny, możliwie najlepiej dopasowany do potrzeb oraz możliwości trawiennych, metabolicznych zarówno noworodków jak i wcześniaków.

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejDlaczego mleko matki jest tak istotne w diecie noworodka?