Aktualności

Zaleca się, aby kobieta w ciąży i karmiąca przyjmowała wodę powoli w małych ilościach. Temperatura spożywanej wody powinna wynosić około 15°C. Odradza się wodę gazowaną, ponieważ zawarty w niej dwutlenek węgla daje błędne uczucie zaspokojenia pragnienia.

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejNowy artykuł w zakładce "Dla Kobiet w ciąży" — Którą wodę wybrać aby prawidłowo się nawadniać? 

Studencie – Dzisiaj krótko o diagnostyce niedokrwistości w okresie ciąży u kobiet po przeszczepie narządu. W każdym przypadku stwierdzenia niedokrwistości u ciężarnej po OTx konieczne jest przeprowadzenie pełnej diagnostyki klinicznej i laboratoryjnej. Ważne jest, aby nie przeoczyć innej niż nerkowa przyczyny niedokrwistości [4, 6].

Artykuł dostępny TUTAJ

więcejNowy artykuł w zakładce "Dla Studenta" 

Kolejne nowości na portalu

Data: 28 Luty 2019

Zapraszamy przyszłe mamy do nowo utworzonego działu w „Literaturze” – „Dla kobiet w ciąży”.

więcejKolejne nowości na portalu 

IV Konferencja Ginekologia Onkologiczna

więcejIV Konferencja Ginekologia Onkologiczna 

W portalu zachodzą zmiany! Zaczynamy od stworzenie miejsca dla Was, drodzy Studenci. Staramy się wyjść Wam naprzeciw i dlatego w dziale „Literatura” pojawiła się nowa zakładka „Dla Studenta”. Znajdziecie tam warte przeczytania pozycje z zakresu ginekologii.

więcejIdą zmiany — nowa zakładka „Dla Studenta” 

Zapraszamy do zapoznania się z badaniami ankietowymi dotyczącymi spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży.

więcej"Lepszy start dla Twojego dziecka" — Lekarze i kobiety w ciąży o alkoholu 

Zachęcamy do zapoznania się z nowym numerem czasopisma "Ginekologia Polska". Wszystkie artykuły są dostępne na stronie internetowej czasopisma>>

więcej Nowy numer "Ginekologii Polskiej" 12/2018 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Diagnostyka ultrasonograficzna FAS" autorstwa dr. n. med. Przemysława Kosińskiego.

więcej"Lepszy start dla Twojego dziecka" — Diagnostyka ultrasonograficzna FAS 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (Fetal Alcohol Spectrum Disorder — FASD)" autorstwa dr n. med. Natalii Mazanowskiej.

więcej"Lepszy start dla Twojego dziecka" — Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (Fetal Alcohol Spectrum Disorder — FASD)